Test: Opel Grandland X Plug in Hybrid 4


Krátka charakteristika znie: zelený Opel, ktorý poteší aj tých, ktorí sa chcú rýchlo presúvať. V podstate si Opel adoptoval filozofiu Porsche a implementoval plug-in hybridnú technológiu do najsilnejšieho modelu tak, aby vznikla ekologická vlajková loď s viac so športotovým potenciálom a najmä pohonom všetkých štyroch kolies. Kombinácia troch motorov (dva elektromotory plus jeden spaľovací) dokáže zabezpečiť aj prejazd terénom v prípade, že to majiteľ bude potrebovať. Čo sa emisnej bilancie týka, tak v tomto prípade rátajte pri pravidelnom nabíjaní s hodnotou 35 gramov CO2 na kilometer, čo zodpovedá 1,4 litrom benzínu na 100 kilometrov. Pritom však dynamiku zabazepečuje systémový výkon 300 koní a to je dosť na to aby ste sa nestratili ani na nemeckej diaľnici.

Dojazd na čisto elektrický pohon sa pohybuje na úrovni 55 kilometrov, takže dennú porciu kilometrov dokážate absolvovať aj potichu. V batožinovom priestore je dostatok miesta. Jeho objem 390 litrov síce neoslní, no stačí na to, aby obslúžil väčšinu nárokov.

Čo sa dizajnu týka, ten sleduje aktuálnu líniu modelov Opel, čo znamená že sa nachádza presne v strede, nenadchne, neurazí, jednoducho ho označíte za pekný. Hybridná verzia sa od ostatných odlišuje aj čiernou kapotou, ktorá tento model oddelí od ostatných.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Viete kedy vás môže zastaviť mestský policajt?

Test pre autoškolu: 01