Test: Opel Astra 1,2 Turbo Ultimate – Za peniaze všetko

Ak hľadáte najkrajší hatchback v kompaktnej triede, nehľadajte ďalej, je to Opel Astra, v prípade, že si ho objednáte vo verzii Ultimate, dostanete všetko, hoci si za to budete musieť aj zaplatiť.

Toto je ôsma generácia Opelu Astra a prvá pod taktovkou nového koncernu Stellantis, takže sa na ňu mnohí pozerajú kritickejším okom ako doteraz. Pritom ak mám hodnotiť dizajn, je to najkrajšia astra, aká tu kedy bola. Dizajn, ktorý si ctí minulosť, no perfektne zapadá do aktuálnej ponuky Opel dokazuje to, že šéfdizajnér si svoju robotu odviedol vynikajúco. Napokon ak sa vám na plagátoch Astra páčila, naživo sa vám bude ešte viac.

Ak si doprajete verziu Ultimate, vaša astra bude rolovať na 18“ diskoch kolies Pentagon Diamond Cut, ktoré sa k dizajnu auta hodia asi najviac. Prelis v strede kapoty, čierna strecha, čierne spätné zrkadlá ako aj ideálne množstvo chromovaných líšt na oknách, prednej maske chladiča a nárazníka svedčia o vkuse štylistov, hoci osobne by som si tieto lišty radšej objednal čierne, ale to je opäť vec vkusu a v mojich očiach doslova detail. Resumé – dizajn je extrémne podarený a Astra bude starnúť do krásy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Test: MG EHS Plug-in Hybrid Exclusive – Dobré PHEV pod 40!

Sánka o hruď: Liberty Walk upravili Countach