Test: Kia Rio 1.0 T-GDi: Nenápadný, no o to lepší.

Kia Rio to mala na slovenskom trhu ťažké. Najprv bojovala s predsudkami, potom s cenou konkurencie, do ohniska záujmu sa však môže dostať teraz, na konci svojej životnosti. Najmä vďaka tomu, že konkurencia dosť zdražela.

Toto nie je prvá zaujímavá Kia Rio, za zaujímavé a celkom podarené sa dali označiť aj tie predchádzajúce. Najmä po tom, čo predposledná generácia priniesla skutočne zaujímavý dizajn nielen zvonka, ale aj zvnútra. Aj napriek tomu nedokázala poraziť a ani výraznejšie prehovoriť do predajných štatistík. Aktuálna generácia priniesla ešte dospelejší a možno povedať aj mierne konzervatívnejší dizajn. A to znamená, že sa na ňu bude dať pozerať ešte dobre dlho. A to sa v tejto kategórii vyplatí viac ako extrovertný dizajn, ktorý zvykne zovšednieť.
Solídny dojem budí Rio aj za volantom, priestorová ponuka je na úrovni svojej konkurencie a niektorých dokonca bez preháňania prekonáva. Navyše motor 1.0 T-GDi dostanete už za 12 990 a to je mimoriadne prijateľná cena. Ak uvažujete nad mestským hatchbackom, návšteva showroomu Kia skutočne stojí za zváženie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

VOLKSWAGEN POLO FACELIFT: Základ vo „fullke“ za 16 tisíc!

Mazda CX-50: Poprosíme aj do Európy!