Test: Kia Proceed GT 1,6 T-GDi 7AT – Díky Kia!

Tento model jasne naznačuje jedno. Bitku o trón kompaktnej triedy chce nenápadne vyhrať Kia. Rodina Ceed má extrémne veľa protagonistov, no ja by som si osobne vybral Proceed. A urobil by som dobre.

Chcete klasiku? Nech sa páči Kia Ceed v päťdverovej forme, alebo kombi vás dokáže obslúžiť k vašej spokojnosti. Potrebujete Crossover? Na to máme model XCeed. Potrebujete niečo čo dokáže skĺbiť estetickú túžbu chlapa s rodinnými potrebami? Kia Proceed je tu, aby plnila túžby tých, čo v kútiku duše obliehajú showroom Porsche, no rodinný rozpočet nepustí. V Kii si už za 23 990 eur môžu dopriať rodinné kombi s poriadnou dávku štýlu inšpirovanou práve modelom Panamera Sport Turismo. A presne to na tejto koncepcii obdivujem. Estetiku, športovú stránku, dizajn aj fakt, že to všetko je dostupné.

Konkurencia v danej triede? Prakticky neexistuje. Práve preto môžete Proceed na našich cestách stretnúť v hojnom počte a to je zároveň dôkaz, že sa ešte stále nájde dostatok vodičov, ktorý ocenia praktický štýl pred zbytočnými rozmermi SUV: A pritom má Kia v ponuke aj klasické kombi. Opäť jeden z dôkazov, že Kórejci myslia na všetkých. Dizajn je mimoriadne podarený a nechýba mu dávka štýlu. Facelift ju našťastie nepokazil, skôr naopak posunul ju na vyššiu úroveň. Zmeny sa dotkli predného a zadného nárazníka, optiky denných svetiel. Červené akcenty verzie GT ostali zachované a musím povedať, že ideálne kontrastujú s bielou farbou. V neposlednom rade nechýbajú ani dve nafalšované koncovky výfuku. Nové logo na kapote aj volante je povinnosť. Tak to má byť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Test: Mitsubishi Eclipse Cross PHEV 4×4: Tu a teraz!

Test: Dacia Spring Expression Electric 45: Za dvacku