TEST: Renault Megane TCe 160 R.S.Line: Osviežujúca klasika

Nikdy by som nepovedal, že týždeň s obyčajným hatchbackom bude taký príjemný a osviežujúci. Renault Megane TCe 160 R.S. Line považujem dokonca za ideálnu verziu.
Začnem dizajnom. Je proste jednoducho atraktívny a v priamom porovnaní s konkurenciou si Megane aj po rokoch odnesie víťazstvo, iba málo hatchbackov je rovnako atraktívnych ako je on. Ja viem, je to vec vkusu, akurát pri pohľade na testovaný model som usúdil, že mám proste pekné auto. Aktuálny facelift priniesol iba pár kozmetických zmien, čo je iba dobré, neznášam totiž pokusy o adaptáciu nového dizajnového jazyka na existujúci model. Nikdy to nedopadne dobre. Takže decentná zmena masky chladiča, predného a zadného nárazníka je presne to, čo má správny facelift obsahovať.
Práve preto je nová LED svetelná technika vpredu aj vzadu príjemnou zmenou a ani ekologické verzie Plug-in Hybrid nijako nenabúrali estetiku auta a zvýšili sexepíl tohto modelu u ekologicky zmyšľajúcich ľudí.

Paket RS Line pridáva agresívnejší predný a zadný nárazník plus odznak na prednom blatníku a veku kufra pre prípad, že by ste si ostrejší charakter nevšimli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hyundai Kona N: Konečne tu!

Elektromobilita: Každý piaty majiteľ sa vracia k spaľovacím motorom