Test: Renault Captur Intens TCe100: Kvalitná konfekcia

Nemeň to, čo funguje. Týmto mottom sa riadil Renault pri vývoji druhej generácie modelu Captur. Neporušuje žiadne pravidlá, vyzerá extrémne dobre je celkom fajn vyladený a navyše aj komfortný.

Pri predstavení modelu Captur si asi nikto nepomyslel, že sa práve tento model stane najpredávanejším kompaktným crossoverom v Európe. Napokon, ženský dizajn, výrazne plastový interiér a pomerne skromná ponuka motorov nenaznačovali úspech na prvý pohľad. No napriek tomu Captur zabodoval a presadil sa naprieč celým kontinentom. Ale priestoru na zlepšenie bolo dosť a druhá generácia sa dokázala posunúť na všetkých frontoch.

Napríklad, pozrite sa na nové sedadlá, ktoré sú akoby vystrihnuté z katalógu Volva a to je vyslovene pocta. Nový Renault Captur pôsobí dospelejšie aj vďaka tomu, že vynechali hračkárske detaily ako zips na čalúnení sedadiel. Namiesto toho vsadili dizajnéri interiéru na hru farieb a použitie mäkkých a kvalitných materiálov. Okrem toho sa výrazne zlepšila aj ponuka priestoru a exteriérový dizajn osloví po novom aj chlapov, respektíve nepôsobí ani zďaleka tak žensky ako doteraz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Elektrická Alfa Romeo Giulia GT Electric je to najkrajšie, čo dnes uvidíte

Viete, ktorý model Lamborghini Diablo je najvzácnejší?