Viete, ktorý model Lamborghini Diablo je najvzácnejší?

Automobili Lamborghini, lebo tak sa oficiálne automobilka volá, oslávila 30. výročie modelu Diablo v roku 2020. Ikonický model sa svetu predstavil v januári roku 1990.

Príbeh Lamborghini Diablo sa začal písať v roku 1985. Označenie Project 132 sa týkalo nástupcu modelu Countach. Čisté a agresívne línie sú výsledkom pera Marcella Gandiniho, ktorý bol zodpovedný za dizajn všetkých modelov od čias legendárnej Miury. Miloval šokujúci dizajn a v tomto smere nesklamalo ani Diablo. Hoci treba dodať, že dizajn čiastočne revidovalo dizajnérske centrum spoločnosti Chrysler, ktoré sa medzičasom stalo väčšinovým akcionárom Automobili Lamborghini. Takže finálne tvary mal na starosti Tom Gale z dizajnového oddelenia Chrysler a úplne posledný facelift mal zase na starosti Luc Donckerwolke, ktorý túto úlohu dostal po tom, čo Audi prevzalo vedenie spoločnosti.

Prakticky od začiatku bolo jasné, že špičkové Lambo bude pekelne rýchle. Pri uvedení na trh bolo uznané za oficiálne najrýchlejšie sériové auto na svete. Maximálna rýchlosť bola 325 km/h. Dynamiku a jazdné vlastnosti navše strážil jeden z najlepších jazdcov rely svojej doby – Sandro Munari.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Test: Renault Captur Intens TCe100: Kvalitná konfekcia

Test: Opel Corsa 1.2 GS Line: Najkrajšia