Sánka o hruď: Liberty Walk upravili Countach

Nie, že by Lamborghini Countach potreboval vôbec nejako upraviť, ale tento počin sa Liberty Walk podaril. Ako napokon aj všetky ostatné úpravy od LW.

Neviem, ktorý prvok m azaujal viac. Rozšírenie blatníkov, napasované polo-slicky, alebo práve biela farba. Dramatické detaily v tomto prípade nechýbajú, a nechýba a určite ich objavíte ešte viac. Japonský tuner Liberty Walk je známy svojimi extrémnymi prestavbami, len mesiac dozadu predstavili Ferrari F40 v spracovaní, aké doteraz svet nevidel a aj v prípade tohto Countacha musíme hovoriť o unikátnom počine.

Liberty Walk Lamborghini Countach

Podrobnosit nepoznáme, neviem či legendárny Bizzariniho 3,9-litrový dvanásťvalec, ktorý produkoval najskôr 279 kW (379 koní) a neskôr ho konštruktéri prekopali na 5,2-litrový dvanásťvalec s maximálnym výkonom 335 kW (455 koní), alebo pod kapotu tejto beštie putoval unikátny bi-turbo dvanásťvalec s maximálnym výkonom neuveriteľných 549 kW (746 koní), ktorý si nechal upraviť švajčiarsky dealer Max Bobnar a vyrobili z neho iba dva kusy.

Liberty Walk Lamborghini Countach

Tak či onak je to jedno, lebo pri pohľade na tento Countach sa budete kochať a to, ako rýchlo jazdí je s najväčšou pravdepodobnosťou nepodstatné. Takisto nepoznáme cenu. Ale len nedávno predali nabúraný Countach z filmu Vlk z Wall Street za 1,655 milióna dolárov, takže asi aj tento kúsok bude drahý. Ale ak by sme išli do diskusie –  5 áut snov bez ohľadu na rozpočet, pristálo by vo vašej garáži?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Test: Opel Astra 1,2 Turbo Ultimate – Za peniaze všetko

Najkrajšia Volga je v podstate BMW