TEST: DS 7 Crossback E-Tense 4×4: Best of DS7

V zrkadle požiadaviek na luxusné rodinné SUV je v prípade modelu DS7 najlepšou verziou práve E-Tense 4×4. Za jej služby si však musíte zaplatiť.

Avantgardný dizajn, žiarivá oranžová metalíza a vodne zvolené disky kolies vám zabezpečia záujem na parkovisku. Ten je spôsobený čiastočne aj faktom, že modely DS nie sú tak častým zjavom. Možno identifikujete trocha podobnosti s Audi Q7, najmä v prípade zadnej časti, na druhej strane, individuality má DS7 Crossback dosť na to, aby ste si ju nepomýlili so žiadnym iným autom.

SUV musí mať pohon 4×4. Inak nemá žiaden význam. Napokon stačí nádielka snehu, jeden strmší svah na ktorý sa musíte dostať a pochopíte. Možno táto situácia nastane jedenkrát za rok, ale vtedy je pohon oboch náprav základom úsmevu na tvári vodiča. DS7 Crossback E-Tense 4×4 rieši doterajší problém všetkých verzií a to výlučne pohon 4×4. Je to totiž presne tá verzia, ktorá rieši nielen problém pohonu všetkých štyroch kolies, ale aj emisnú bilanciu vám dokáže urovnať tak, aby ste v očiach eko aktivistov vyzerali ako ten správne nastavený užívateľ. A v neposlednom rade rieši aj problematiku maximálneho výkonu. Je to totiž najsilnejšia verzia. Systémový výkon sa pohybuje na úrovni 221 kW (306 koní) a maximálny krútiaci moment 520 Nm zabezpečia športové jazdné vlastnosti.

Prirátajte k tomu aj komfortný charakter, dostatok priestoru vpredu aj vzadu a ideálne a netradičné prémiové SUV je pred vami, ktoré vás príjemne prekvapí po viacerých stránkach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

VIDEO: Nascar sa po 50-ich rokoch vrátil na špinavú trať!

Audi Q4 e-tron a Sportback e-tron: Iné priority