VIDEO: Nascar sa po 50-ich rokoch vrátil na špinavú trať!

Presne toto by potrebovala aj Formula 1. Vrátiť preteky na špinavú trať presne tak ako to spravili v usporiadatelia pretekov NASCAR v USA. Preteky vrátili na špinavú hlinenú trať po rovných 50-ich rokoch!  A výsledok hovorí sámza seba.

Američania vedia robiť show a práve preto patrí NASCAR medzi najsledovanejšie športy v Amerike a tým pádom aj na celom svete. Koncept pretekov na ovále je síce naoko jednoduchý, ale veľa sa tu taktizuje, vyhráva spravidla ten, čo vie kombinovať rýchosť so šetrením pneumatík. Uspieť tu ani zďaleka nie je také jednoduché ako sa zdá. Víťazi sa často menia a šampiónom je jazdec, ktorý nazbiera najväčší počet bodov. Takže dominancia á-la Mercedes v F1 ti nehrozí.

Množstvo ľudí netuší, že preteky NASCAR sa najskôr jazdili na špinavých tratiach a v podstate prvými jazdcami boli často vodiči, ktorí po nociach pašovali alkohol a preteky boli v podstate verejným tréningom. Takto sa zrodila aj jedna z prvých hviezd seriálu NASCAR Junior Johsnon, ktorému sa pripisuje aj vynález otočky na ručnú. Seriál sa postupne presunul na asfalt a od roku 1970 sa jazdí takmer výlučne na asfalte. Až doteraz, kedy sa aspoň na jeden pretek na špinavú trať. Preteky sa jazdili v Bristole. Výsledok hovorí sám za seba.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Test: Škoda Kamiq 1,5 TSI – Scala pre bohatých

TEST: DS 7 Crossback E-Tense 4×4: Best of DS7