Test: Renault Trafic SpaceClass L2 Blue dCi 170 EDC: Priestorový kráľ

Súboj o najobľúbenejšiu francúzsku osobnú dodávku vyhral Renault Trafic bez boja. S vynikajúcim naftovým motorom, automatom a priestorovou ponukou menšej kinosály je v podstate ideálnou voľbou pre podnikateľov, ako aj pre mnohopočetné rodiny.

Viete koľko rokov má Renault Trafic? Neuhádli ste, už má viac ako 42 rokov, na trhu sa totiž objavil presne v roku 1980. Vtedy mu prischla úloha pracovnej dodávky, ako rodinné auto ho neoznačil nikto. Lenže časy sa zmenili a kedysi populárne vany dnes už pomaly nefigurujú v ponuke a nahrádzajú ich práve osobné verzie postavené na základe dodávky. Má to jediný dôvod – potreba priestoru a skutočné, nie iba papierové miesto na sedenie. Stačí ak máte tri deti a viete, že bežné kombi, limuzína, či SUV vám proste nestačí.

V tomto smere však dizajnéri Renaultu nijako nemaskujú pôvod a „dodávkový“ charakter vidíte na prvý pohľad, no to nie je kritika, iba konštatovanie faktu. A priznám sa, že bezprostredná konkurencia vo forme Spacetourera, Traveller, či Zafiry sa mi páči viac, na druhej strane tie už s klasickým naftovým motorom nekúpite. Navyše Trafic ponúka oveľa viac vnútorného priestoru v prípade verzie L2 až 4,3 metra kubického. A to je nepriestrelný argument.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kia EV6 je auto roka!

Test: Opel Astra 1.5 CDTI AT8 – Základný luxus paket