VIDEO: Takto ľahko rozbijete 720-koňové Ferrari

 

Kombinácia silného športiaku z Maranella, neskúseného a možno aj nedočkavého šoféra nemohla jednoducho skončiť inak ako haváriou. Síce ľahkou, ale oprava Ferrari F488 bude extrémne drahá.
Mať k dispozícii niekoľko stoviek koní pod kapotou je veľmi príjemné, mať ich však rovných 720 je extrémna porcfia aj pre skúsenejších vodičov. Najmä ak je poháňaná iba zadná náprava a navyše pneumatiky nie sú zahriate. Veď aj na pretekoch F1 samotných pilotov dokážu prekvapiť studené pneumatiky. No okrem toho sa zrejme vodič ani nepripravil na obrovskú porciu maximálneho krútiaceho momentu 770 Nm, ktorý úradoval prakticky ihneď po stlačení plynového pedála.
Video pochádza z Hollandska a nový majiteľ si toto extrémne Ferrari užíval presne jeden deň.Takže amortizácia jeho 274 tisíc eur drahého športiaku bola extrémne rýchla. Ešte šťastie, že tieto modely rastú na cene, takže aj po oprave bude o tento model určite záujem. A v nesposlednom rade to bola zbytočná havária, napokon stačilo pri prvom pretočení ubrať plyn iba jemne a nie úplne, čo malo za následok extrémne spomalenie kolies, ktoré odhodilo auto na druhú stranu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mercedes-Benz concept EQT provokuje dizajnom

Test: Ford Kuga 2.0 TDCi EcoBlue: Nafta víťazí