Hromada šrotu sa predala za 1,9 milióna dolárov. Toto je dôvod

Ak niekto vysolí za hromadu šrotu 1,9 mega v dolároch má to zvyčajne svoj dôvod. A ten pochopíte ak si pozriete ako môže vyzerať tento kus po renovácii.

Pamätáte si minulý mesiac, keď oznámili aukciu tohto nabúraného Ferrari? Málokto očakával, že sa predá za očakávaných 1,6 milióna dolárov. Napokon model Ferrari 500 Mondial Spider nebol úspešným špeciálom. Možno ste sa aj smiali. Nuž niekto v ňom videl potenciál……

Samotný výťažok z aukcie prekročila všetky odhady. Niekto položil na drevo 1 875 000 dolárov (asi 1,72 milióna eur) za hromadu kovového šrotu. Dôvod je jednoduchý -v zreštaurovanom stave to bolo jedno z najvzácnejších a najvyhľadávanejších pretekárskych automobilov na planéte. Táto fosília Ferrari 500 Mondial Spider Series 1 z roku 1954 bola jednou z iba 13 kusov postavených, navrhnutých Pininfarinom a neskôr upravených známou karosárskou firmou Scaglietti. Pretekal na ňom továrenský jazdec Franco Cortese a na Mille Miglia raz skončil na 14. mieste. To je všetko. Potom tento konkrétny kus niekoľkokrát zmenil majiteľa a viackrát havaroval. Teda, žiadna sláva.

V roku 1978 kúpil americký zberateľ a udržiaval ho v súčasnom stave v stodole spolu s ďalšími 19 modelmi Ferrari až do ich znovuobjavenia o desaťročia neskôr. Takáto investícia má samozrejme zmysel iba vtedy, ak tento kus znova uvidíme v plnej kráse. Vtedy sa bude cena tohto modelu pohybovať v desiatkach miliónov Eur. V podstate to nie je ani tak hromada šrotu, ako skôr investícia. A to napriek tomu že už vstupná investícia vyráža dych.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hasiči stále netušia ako uhasiť elektromobil

Chevrolet C2 s motorom V10 z Lamborghini: Nič krajšie dnes neuvidíte