VIDEO: Ani tohtoročný Goodwood sa nezaobišiel bez havárií

 

Ak milujete výnimočné autá, plný plyn a kopec akcie tak potom Festival rýchlosti v Goodwoode (Goodwood Festival of Speed) určite poznáte. A viete aj to, že pri predvádzaní sa často dochádza aj ku kolíziam so stohmi slamy, ktoré lemujú trať.

Jednou z tohtoročných „obetí“ bola aj BMW Alpina B8 Gran Coupe, ktorú šoféroval Tom Diment. Stačila jedna zaprášená zákruta a jemné opustenie „čistej stopy“ a výsledkom bol výlet mimo trať a nárazníková kontrola stohov slamy. To, že taký stoh slamy váži aj vyše 600 kilogramov dokazuje aj okamžitý výstrel airbagov, ktorý sprevádzal náraz a aj to, že nádherná Alpina nepotlačila viac ako jeden stoh slamy. Viac ako pokrčené plechy bolelo jazdca zrejme pokrčené ego.

Na druhej strane, určite nebol ani prvý, ani posledný ako to dokazuje toto druhé video. Haváriou končia aj jazdy niektorých historických špeciálov z Le Mans a so stohmi slamy sa zoznámil aj špeciál NASCAR. Asi najväčšou obeťou sa stal model Jaguar XJR-12D, ktorý súťažil v šampionáte športových špeciálov skupiny C v 90-tych rokoch. Tak, či onak, Festival rýchlosti v Goodwoode je extrémne vydarená akcia, ktorú by aspoň raz za život mal vidieť každý motoristický nadšenec.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nový Opel Astra: Nová platforma, plug-in hybrid a návrat do Russelsheimu

Test: Honda CB1000R Black Edition: Best of naked