Test: Kia XCeed 1,4 T-GDi

V skatke? Tento model je veľmi šikovnou odpoveďou na otázku, ktorú sa nikto nepýtal. Je väčšia ako hatchback a menšia než crossover. Napriek tomu bez problémov priznám, že je to asi najkrajší model z rodiny Ceedov.

Čo presne je Kia XCeed? Na to je odpoveď ťažšia než sa zdá. Písmeno X naznačuje zvýšenú výšku o 44 milimetrov tak aby vznikol takmer crossover. Napokon svojou veľkosťou Xceed nesmie ohrozovať ani Sportage, ani Sorento.

Takže je menšia ako Sportage, ale väčia ako Ceed hatchback hoci rázvor osí kolies je rovnaký. XCeed tak dopĺňa modely Stonic a Niro, pričom však pridáva šmrnc strihnutej strechy podľa vzoru coupé. Dizajn je mimoriadne vydarený, Ihneď indetnifikujete rodinnú príslušnosť, Xceed je však príjemne agresívnejší a atraktívny spredu aj zozadu. To auto skôr chcete, než potrebujete a ráve to je jeho najväčší predajný argument. Fanúšikov si nájde medzi tými, čo SUV nepotrebujú a klasický hatchback považujú za prežitú normu. A tých je z roka na rok viacej, napokon sám výrobca tvrdí, že z rodiny Ceed bude práve Xceed najpredávanejší.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

S akým autom by ste utekali pred apokalypsou?

Prekvapenie! Nový Mercedes-Benz triedy S už nebude mať tlačidlá