Test: Hyundai Kona Hybrid

 

Portfólio elektrifikovaných modelov Hyundai je nesmierne bohaté, vyberie si každý. V prípade modelu Kona má na starosti prechod medzi klasickou zážihovou a elektrickou verziou práve Hyundai Kona Hybrid. Dokáže však ušetriť palivo tak ako sľubuje?

Pri pohľade do cenníka modelu Kona je ihneď jasné, že hybridná verzia reprezentuje alternatívu k naftovej. Napokon ich základné ceny sa líšia iba minimálne, konkrétne ide o 400 eur rozdielu v neprospech hybridnej verzie. To nie je veľa.

Tak, či onak, s cenou 23 490 eur nebude patriť medzi modely, ktoré zabezpečia veľké objemy predaja, na druhej strane je to už na prvý pohľad zaujímavá alternatíva. Najmä kvôli 18“ diskom kolies, ktoré sú originálne a už zdiaľky dokážu odlíšiť hybridnú verziu od ostatných. Je to dôkaz šikovnosti dizajnérov, ktorí dokázali relatívne známy model účinne odlíšiť a zvýrazniť. Samozrejme najväčší efekt dosiahnete v kombinácii s výraznou „lentilkovou“ farbou. V našom prípade to výrazná červeno-zlatá metalíza. Okrem týchto odlišností sa hybridná verzia identifikuje iba nápisom Hybrid na veku kufra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Jeep Wrangler Rubicon konečne dostal správny motor!

Študenti škodovky postavili Scalu Speedster