Test: Honda Jazz Hybrid Elegance: Jednotkár

Situácia Hondy Jazz sa dá prirovnať k mnohým chlapom, ktorý sa snažia vo všetkom ústrety ženám, no tie si ich nikdy nevšimnú. To ho odsúva na pole modelov pre individualistov.

Možno by som povedal intelektuálov, lebo podľa mňa oni majú šancu všimnúť si tento model. Ak ste ekonomicky orientovaný, tak základná cenovka s hodnotou 19 590 eur je limitom aj pre tých, ktorým sa inak Jazz páči. Vonkajšie rozmery ho totiž predurčujú do ligy mestských kompaktov, kde sa ceny začínajú na hranici desať až jedenásť tisíc eur. Nezachráni ho ani to, že v tomto prípade ponúka vynikajúce priestorové pomery za volantom aj na zadných sedadlách.

Nechýba ani typická črta vyklápateľné a sklápateľné sedadlá, ktoré umožňujú prepravu aj objemnejšieho nákladu, ktorý tým pádom aj ľahšie stabilizujete. Okrem toho Jazz v porovnaní s predchodcom mierne narástol, no aj tak sa nachádza v zóne štvormetrových automobilov, takže parkovanie a celkovo jazda cez mesto je s ním mimoriadne komfortná. Vďaka využitiu pevnejších materiálov je spoza volantu lepšie vidieť aj na cestu a v neposlednom rade ja nasadanie a vysadanie pohodlné, keďže za volantom Jazzu sedíte vyššie ako v iných hatchbackoch, napokon benzínová nádrž je aj naďalej umiestnená pod prednými sedadlami a poslednou novinkou je fakt, že Honda Jazz sa po novom výlučne predáva s unikátnym hybridným systémom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

10 vecí, ktoré nám na nových autách chýbajú

DS 4 a DS 4 Cross: Dizajnérsky kúsok, ktorý je krajší než DS7 Crossback