Test: BMW 540d xDrive: Bez kritiky, ale s otáznikom

Neexistuje lepšia definícia športového sedanu, než je BMW radu 5 sedan. Aj napriek tomu však nad jeho budúcnosťou v Európe visí otáznik a za jeho existenciu môžeme dnes ďakovať USA, či Číne. Pritom BMW 540d xDrive reprezentuje to najlepšie zo sveta, v ktorom už nežijeme.

Má všetko, čo má mať. Je komfortné, vynikajúco jazdí, keď treba poskytne aj výkon a okrem toho má aj ekologické opcie. To všetko je OK, no na samotný úspech nestačí. Klasický sedan je v Európe na ústupe a nebyť politiky služobných autombilov v západných firmách, tento model by už u nás zrejme neexistoval. Súkromná klientela preferuje modely „X“. Smutné? Skôr realita. Našťastie, v iných kútoch sveta vedia čo je pekné a preto sa BMW podarilo predať za posledné roky viac než 600 tisíc kusov. To je svetlo na konci tunela.

Práve preto sa v prípade faceliftu neudialo toho veľa. Dá sa to zhrunúť do niekoľkých bodov. Nové, hranatejšie predné svetlomety, roztiahnuté ľadvinky do bokov (našťastie žiadne pokusy á-la BMW radu 7, či rad 4 Coupé) a okrem toho nové zadné skupinové OLED svetlá a samozrejme preštylizované nárazníky. To je všetko. Napokon BMW radu 5 je najkrajšie BMW od čias legendárnej E39, ktorá si svoju krásu zachovala dodnes. Takže facelift v podstate ani nepotrebovalo. Proporcie aj tvary sú veľmi atraktívne, osobne sa mi najviac páči silueta zboku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Porsche Singer All Terrain Competition Study: 10 vecí, ktoré ste nevedeli

V Nórsku predbehli elektromobily v predaji klasické autá: Toto sú dôvody