Šéf koncernu VW preveril nabíjaciu sieť IONITY cestou do Talianska: Kritikou nešetril

Herbert Diess, čelný predstaviteľ koncernu VW elektromobilite skutočne verí a preto neváhal a na svoju cestu do Talianska si zvolil Volkswagen ID.3. Po prekročení rakúsko-talianskych hraníc ho čakali nepríjemné skúsenosti.

V blízkosti hraničného prechodu Brenner nenašiel šéf koncernu žiadnu fungujúcu nabíjaciu stanicu, takže pokračoval smerom na Trento, kde chcel svoj VW ID.3 nabiť na tamojšej rýchlonabíjacej stanici IONITY. Jeho zastávka ho však nepríjemne prekvapila. O svoju skúsenosť sa podelil na sociálnej sieti LinkedIn: „Ani jedno umývadlo, ani možnosť dať si kávu a jeden nabíjací stojan mimo prevádzky. To je smutná skutočnosť a moje pocity mali ďaleko od prémiového zážitku aký sľubuje sieť IONITY.“

Ak vás elektromobilita zaujíma, tak viete, že IONITY je spoločným projektom automobilových koncernov VW, Daimler, BMW a automobilky Ford, ktorá už od roku 2016 buduje sieť rýchlonabíjacích staníc, ktoré navyše využívajú takzvanú zelenú elektrinu, to jest elektrinu, ktorách pochádza z elektrární, ktoré využívajú obnoviteľné zdroje. Práve kvôli tomu má ceny nabíjania vyššie ako konkurencia a užívatelia ju za to často kritizujú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Morgan CX-T: Bez pravidiel

Test: Suzuki SX4 S-CROSS 1,4 BOOSTERJET HYBRID: Nenápadný suverén