Hyundai Ioniq 5 využíva technológiu Porsche Taycan

Milujem, keď automobilky plnia sľuby. Najmä tie z autosalónov. Automobilová štúdia Concept 45 od Hyundai sa dnes predstavila ako Ioniq 5, čo je ďalší plne elektrický model od kórejskej automobilky a z technického hľadiska je na samotnej špici.

Už v druhom kvartáli roku 2021 sa predstaví kompaktný elektromobil značky Hyundai s rýchlo nabíjaním, ktoré využíva napätie 800 V. A uhádli ste, dodávateľom tejto technológie je chorvátska firma Rímac, teda pod kapotou je identickej technológia akú využívať Porsche Taycan.

Technickým základom nového modelu je platforma E – GMP (Electric Global Modular Platform), ktorá je pripravená na implementáciu elektrickej, Plug-in hybridnej a vodíkovej technológie. Vďaka Dlhému rázvoru sú priestorové pomery vo vnútri veľkorysé. Okrem toho platforma využíva všetky aktuálne bezpečnostné technológie, asistenčné systémy, konektivitu a bohatý infotainment. Na identickej platforme budú postavené aj modely Ioniq 6 a SUV Ioniq 7. Na identickej platforme sa predstavia aj sesterské modely Kia CV a Genesis GV60. Okrem toho automobilka Kia sľubuje aj modely EV1 – EV 9.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

7 modelov, ktoré jednoducho chcete!

Hyundai Kona N šprintuje na stovku za menej ako 6 sekúnd!