VIDEO: Tesla s motorom V8 polarizuje spoločnosť

Rich Benoit sa rozhodol vyrobiť z Tesly skutočný Muscle Car s osemvalcovým motorom. Pohneval si tak množstvo fanúšikov Tesly, ktorí takúto prerábku považujú za svätokrádež.

Tak, či onak výtvor malej firmy Rich Rebuilds je zaujímavý aj preto, že ide o prvý výtvor, ktorý plnohodnotne implantuje osemvalec po relatívne malú kapotu Tesly. Aby ste sa nemýlili, Rich nie je odporcom elektromobility, skôr naopak, na jeho YouTube kanáli nájdete rôzne prestavby klasických amerických áut na elektromobily a zároveň je veľkým fanúšikom aj majiteľom Tesly.

Tentokrát sa však rozhodol pre kúpu vytopenej Tesly S, do ktorej po repase a očistení namontovať nové batérie a elektromotory, to mu však Tesla neumožnila a tak sa rozhodol navštíviť klasického dealera Chevrolet, kde zohnal nabúraný Chevrolet Camaro, ktorý poslúžil ako donor spaľovacieho agregátu LS3 V8. Nasledovala kúpa ďalšej Tesly S, ktorá slúžila ako základ prestavby a z vytopeného auta sa využili iba niektoré diely ako napríklad dvere, prípadne časti karosérie, ktoré sa museli kvôli implantácii motora zosilniť. Pod kapotou putovala aj vzpera, keďže pôvodnú museli rozrezať, opäť kvôli motoru. Na rozdiel od ostatných prestavieb drvivá väčšina funkcií modelu Tesla ostala zachovaná. To, čím všetkým si táto Tesla prešla si môžete pozrieť vo videu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Test: Opel Mokka 1,2 Turbo GS Line: Miláčik publika

Test: Škoda Enyaq iV80: All in one