Oslava nového roka vo Francúzsku: Zhorelo menej áut!

V zrkadle národného športu oslavujúcich Francúzov – zapaľovania zaparkovaných áut sa slovenské hádzanie delobuchov javí ako nevinná hra. Aj napriek tomu treba uznať, že Francúzi mäknú. Tohtoročné oslavy príchodu nového roka boli miernejšie. Zhorelo iba 874 automobilov.

Zvyk zapaľovať autá v rámci prejavov akejkoľvek nespokojnosti sa po prvý krát objavil v deväťdesiatych rokov na uliciach v Štrasburgu, kde chudobní mladí na uliciach vyjadrovali týmto spôsobom svoju nespokojnosť. Naplno sa tento „zvyk“ rozšíril až počas nepokojov v roku 2005, kedy demonštrujúci dav dokázal podpáliť v priebehu troch týždňov vyše 9 tisíc automobilov.

Počas posledných „normálnych“ osláv v roku 2019 padlo za obeť oslavujúcemu davu 1 316 automobilov, no pandémia zrejme schladila chuť podpaľovať autá a svoje zohrala aj prítomnosť policajtov v uliciach. Bolo ich zhruba 130 tisíc. Podpaľovanie áut nie je iba zábavka, úmyselným podpaľovaním áut sa odvádza pozornosť aj od krádeže automobilov. To, že pre majiteľa to znamená značnú finančnú stratu a to aj v prípade, že vozidlo je poistené asi netreba písať!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Lamborghini Miura P400 roadster: Jediný

Mercedes Vision EQXX – fascinujúce čísla