DS 4 a DS 4 Cross: Dizajnérsky kúsok, ktorý je krajší než DS7 Crossback

Za volantom sa budete pozerať iba na displeje. Tak ako to u modelov DS býva zvykom, tak aj v tomto prípade sa už s klasickými ručičkami nestretnete a nechýba ani sci-fi grafika ako sa tieto modely zvyknú prezentovať. Samozrejme pred vodičom sa objaví digitálny tachometer s množstvom režimov aj zobrazovaných informácií, najväčší stredný displej ponúka ovládanie množstva funkcií vrátane klimatizácie a zároveň sa postará o to aby ste sa nepozerali pred seba na cestu. Na druhej strane, prichádza DS aj malým touchpadom, ktorým budete ovládať centrálny displej takže sa môžete sústrediť na cestu. Ako to bude fungovať v praxi, to neviem.

Novinkou u Francúzov je ovládanie pomocou gest, vo všetkých smeroch. To znamená smerom hore, smerom dole, do strán a prístupové skratky k jednotlivým funkciám si môžete definovať aj pomocou diagonálnych gest všetkými štyrmi smermi. Medzi takého skratky patrí predvoľba milenky, preladenie na obľúbenú rádiostanicu alebo niektoré z nastavení auta.

Nechýba ani extrémne veľký konfigurovateľný digitálny Head Up displej s označením DS EXTENDED HEAD-UP DISPLAY, aký sa na automobiloch tejto kategórie len tak nevidí.  Okrem toho bude k dispozícii aj nočné videnie s rozpoznávaním a vyznačením chodcov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Test: Honda Jazz Hybrid Elegance: Jednotkár

Ferrari 250 GTO stúpa na cene kríza/nekríza